1933

Firma została założona przez Józefa Kozickiego w 1933 roku. Józef, już jako czternastoletni chłopiec rozpoczął naukę zawodu kuśnierza w zakładzie Aleksandra Kozłowskiego w Garwolinie. Garwolin jako miasto słynące z garbarstwa i kuśnierstwa stwarzało świetne warunki do zdobywania wykształcenia w zawodzie. Historia kuśnierstwa w Garwolinie sięga bowiem pradawnych dziejów. Początkowo kuśnierze sami wyprawiali skórę, z której szyli swoje wyroby. W dużym uproszeniu polegało to na soleniu, czyszczeniu oraz na przechowywaniu skór w beczkach z wywarem z kory dębowej, dzięki czemu była odporna na działanie warunków atmosferycznych. W tym procesie niezbędne były takie przyrządy jak: szkafa, flesówka, pioła, czy cytrok.

Po 4-letnim okresie nauki i zdanym egzaminie zawodowym, Józef rozpoczął pracę we wspomnianym wcześniej zakładzie Aleksandra Kozłowskiego. 5 lat później, w 1933 roku założył własną działalność gospodarczą.

1933-1965

Józef Kozicki prowadził własny zakład kuśnierski od 1933 roku. Z powodu nieustannie zmieniającego się prawa, nieprzychylnego rzemieślnikom polskim właściciel był zmuszony do wstrzymania pracy zakładu na pewien czas. W tamtym okresie tłumiono pracę na własną rękę, na rzecz pracy w dużych zakładach. Gdy sytuacja w państwie trochę ustabilizowała się, Józef mógł wznowić pracę i kontynuować ją aż do roku 1965.

1965-1999

Rok 1965 to moment, w którym Janusz, syn Józefa, kończy czteroletni okres nauki zawodu w Pracowni Kuśnierskiej "Butor" przy ul. Nowy Świat 33 w Warszawie i staje na czele zakładu. Jeszcze przez następnych kilka lat ojciec i syn pracują razem, Janusz nieustannie poszerza swoją wiedzę. Posłużyła mu ona w pracy rzeczoznawcy powołanego przy Izbie Rzemieślniczej oraz na stanowisku prezesa Cechu Rzemiosł Różnych w Garwolinie. Bardzo ważną funkcją, świadczącą o dużej wiedzy ówczesnego właściciela jest fakt, iż był Delegatem na Krajowy Zjazd Rzemiosła Polskiego. Co więcej, Janusz Kozicki zdobył Mistrzowski dyplom czeladniczy w dziedzinie kuśnierstwa oraz zdobył złoty i srebrny medal im. Jana Kilińskiego za zasługi dla rzemiosła polskiego. W swoim zakładzie wyszkolił wielu uczniów, którzy do dzisiaj prowadzą znane i cenione zakłady kuśnierskie. Część z nich obecnie pracuje w firmie Franco Morenzo.

1995-obecnie

W 1995 roku, firma stała się własnością Tadeusza Kępki (zięcia Janusza Kozickiego), oraz jego żony Grażyny Kozickiej. Historia sprzed lat powtórzyła się i jeszcze przez pewien czas Tadeusz wraz z Januszem razem prowadzili zakład. Tadeusz Kępka zdobywał wykształcenie w szkole kuśnierskiej w Puławach. Po ukończeniu szkoły pracował w zakładzie kuśnierskim w Warszawie, prowadzonym przez ucznia Janusza Kozickiego. W 1990 roku otrzymał świadectwo czeladnicze w rzemiośle kuśnierstwo. Tadeusz przekształcił zakład kuśnierski w firmę produkującą odzież i wyroby skórzane, futrzarskie, galanterię oraz drobne akcesoria. Obecnie, firma Franco Morenzo w swojej produkcji wykorzystuje wysokiej jakości skóry, pochodzące z włoskich i hiszpańskich garbarni. Prowadzi sprzedaż zarówno hurtową, jak i detaliczną w Polsce i poza jej granicami. Realizuje również indywidualne zamówienia, zaspokajając potrzebny nawet najbardziej wymagających klientów.