Regulamin sklepu internetowego kepka.pl

§1. Postanowienia ogólne

1. Sklep internetowy www.kepka.pl jest własnością firmy „Kępka” Tadeusz Kępka Producent Kożuchów i Odzieży Skórzanej, ul. Kościuszki 26, 08-400 Garwolin, NIP 8260000219, Regon 710498683

2. Regulamin jest integralną częścią umowy sprzedaży zawieranej z Klientem.

3. Sklep internetowy www.kepka.pl realizuje zamówienia w Polsce i na terenie krajów Unii Europejskiej.

§2. Warunki dokonywania zakupów

1. Zamówienia na towary można składać za pośrednictwem strony internetowej www.kepka.pl lub wysyłając zamówienie na adres sklep@kepka.info.pl .

2. Przy zamówieniu wysyłanym e-mail, prosimy o dokładne poprawnie przesłane zamówienie z określeniem: - nazwy towaru lub towarów z ich kodami, wybranym kolorem (jeżeli występuje kilka kolorów) oraz wybranym rozmiarem (w przypadku asortymentu z rozmiarem), - ilości zamówionego asortymentu, - pełnych danych teleadresowych do wysyłki: adresat (imię i nazwisko), adres dostawy (ulica, nr domu, mieszkania, kod pocztowy, miasto) i telefon kontaktowy, - informacji o formie płatności (za pobraniem lub przelewem), przy zamówieniach składanych e-mailem nie ma możliwości płatności online i kartą.

3. Wypełnienie Formularza Zamówienia jest warunkiem koniecznym do złożenia zamówienia w systemie Sklepu Internetowego.

4. Przyjęcie przez Sklep Internetowy każdego złożonego zamówienia jest potwierdzane drogą e-mailową przez obsługę Sklepu Internetowego.

5. Sprzedawca zastrzega sobie prawo nieprzyjęcia do realizacji błędnie lub częściowo wypełnionych Formularzy Zamówienia, których wady uniemożliwiają wykonanie zamówienia na rzecz Kupującego.

§3. Płatności

1. Za zakupy w Sklepie internetowym można zapłacić w następujący sposób:

 • Przelewem na rachunek bankowym,
 • Przy odbiorze, czyli za pobraniem,
 • Kartą płatniczą lub ePrzelewem za pomocą systemu eCard S.A.

2. Dane do przelewu: „ Kępka” Tadeusz Kępka ul. Kościuszki 26 08-400 Garwolin Bank Pekao I Oddział w Garwolinie Nr konta 37 1240 2728 1111 0010 5451 7975

3. W przypadku zapłaty przelewem na rachunek bankowy towar wysyłany jest po wpłynięciu kwoty na rachunek. W tytule przelewu zamawiający powinien podać numer zamówienia.

4. W przypadku płatności przy odbiorze przesyłka wysyłana jest po weryfikacji poprawności danych adresowych.

5. W przypadku płatności kartą płatniczą lub ePrzelewem za pośrednictwem systemu eCard S.A. Kupujący oświadcza i zapoznał się z zasadami płatności oferowanymi przez operatora tej usługi i będzie się do nich stosował.

6. W przypadku płatności kartą, zwrot nastąpi bezpośrednio na rachunek karty.

7. Dostępne formy płatności:

Karty płatnicze:

 • Visa
 • Visa Electron
 • MasterCard
 • MasterCard Electronic
 • Maestro

ePrzelewy:

 • Płacę z inteligo (inteligo)
 • mTransfer (mBank)
 • MultiTransfer (MultiBank)
 • Płać z Nordea (Nordea)
 • Przelew24 (Bank Zachodni WBK)
 • Przelew z BPH (Bank BPH)
 • Płacę z iPKO (PKO BP)
 • Pekao24Przelew (Bank Pekao)
 • Płacę z PeoPay (Bank Pekao)
 • Płacę z Citi Handlowy (CitiBank Handlowy)
 • PayWay Toyota Bank (Toyota Bank)
 • MeritumBank Przelew (Meritum Bank)
 • Płać z BOŚ (Bank Ochrony Środowiska)
 • Płacę z Alior Bankiem (Alior Bank)
 • Płacę z Alior Sync (Alior Bank)
 • Millennium - Płatności Internetowe (Bank Millennium)
 • Płać z ING (ING Bank Śląski)
 • Credit Agricole Bank Polska S.A.
 • Eurobank płatność online (Euro Bank S.A.)
 • db Transfer (Deutsche Bank Polska S.A.)
 • iKO (PKO BP)
 • Płać z Plus-Bank (Plus Bank S.A)
 • Przelew Volkswagen Bank direct (Volkswagen Bank Polska S.A)
 • Płacę z Idea Bank (Idea Bank S.A)
 • e-transfer Pocztowy24 (Bank Pocztowy S.A)

§4. Dostawa

1. Zamówienia realizowane są w dni robocze. Zamówienia składane w soboty, niedziele i święta realizowane są pierwszego kolejnego dnia roboczego.

2. Przesyłki nadawane są za pośrednictwem firmy kurierskiej DPD, bądź za pośrednictwem Poczty Polskiej.

3. Istnieje możliwość odbioru osobistego w sklepie firmowym „Kępka”, ul. Kościuszki 26, 08-400 Garwolin.

4. Do wartości zamówienia doliczana jest opłata za dostawę.

PRZESYŁKI KRAJOWE

POCZTA POLSKA

List polecony priorytetowy - 13,00 zł

Paczka pocztowa - 18,00 zł

Paczka pocztowa za pobraniem - 22,00 zł

KURIER DPD

Przesyłka kurierska - 18,00 zł

Przesyłka kurierska za pobraniem - 24,50 zł

PRZESYŁKI ZAGRANICZNE

POCZTA POLSKA

List polecony priorytetowy – Kraje UE - 68,00 zł

Paczka pocztowa – Kraje UE - 128,00 zł

5. Jeżeli Klient w chwili odbioru przesyłki zauważy, że paczka posiada uszkodzenia, powinien postępować zgodnie z odpowiednimi postanowieniami Ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. Prawo pocztowe. W przypadku korzystania z usług firmy kurierskiej DPD, zaleca się sporządzenie protokołu uszkodzeń w obecności kuriera oraz odmowę przyjęcia przesyłki.

§5. Gwarancja i reklamacja

1. Sprzedawca odpowiada wobec Klienta będącego Konsumentem z tytułu niezgodności towaru z umową sprzedaży w zakresie określonym ustawą z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie kodeksu cywilnego.

2. Zgodnie z kodeksem cywilnym Konsument jest to osoba fizyczna dokonująca czynności prawnej niezwiązanej bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową.

3. Sprzedawca odpowiada wobec Klienta niebędącego Konsumentem na podstawie przepisów Kodeksu cywilnego w zakresie rękojmi.

4. Reklamacje z tytułu niezgodności towaru z umową sprzedaży można składać pisemnie na adres Sklepu:

„Kępka” Tadeusz Kępka Producent Kożuchów i Odzieży Skórzanej ul. Kościuszki 26 08-400 Garwolin

lub na adres sklepu internetowego: sklep@kepka.info.pl

5. Składając reklamację z tytułu niezgodności towaru z umową należy podać dane kontaktowe, opisać przyczynę reklamacji i żądania wobec sprzedawcy. Należy również dołączyć dokument sprzedaży lub jego kserokopie.

6. Klient zobowiązany jest dostarczyć reklamowany towar na podany adres:

„Kępka”Tadeusz Kępka Producent Kożuchów i Odzieży Skórzanej ul. Kościuszki 26 08-400 Garwolin

z dopiskiem „Sklep internetowy-reklamacja”

7. Sklep internetowy www.kepka.pl zaznacza, że kolory asortymentu prezentowanego na zdjęciach, mogą nieznacznie odbiegać od rzeczywistego koloru danego produktu. Minimalne różnice kolorystyczne mogą wynikać z indywidualnych ustawień i kalibracji kolorów na monitorze Klienta. Monitory LCD wyświetlają bardzo żywe kolory.

§6. Prawo odstąpienia od umowy

1. Klient może odstąpić od umowy sprzedaży bez podania przyczyny, składając stosowne oświadczenie na piśmie w terminie 10 dni, licząc od dnia wydania towaru. Do zachowania tego terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem.

2. Prawo odstąpienia od umowy nie przysługuje Konsumentowi w wypadkach:

A: świadczeń o właściwościach określonych przez Konsumenta w złożonym przez niego zamówieniu lub ściśle związanych z jego osobą, B: świadczeń, które z uwagi na ich charakter nie mogą zostać zwrócone lub których przedmiot ulega szybkiemu zepsuciu, C: świadczenia usług rozpoczętego, za zgodą Konsumenta, przed upływem terminu, o którym mowa w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny, D: dotyczących nagrań audialnych i wizualnych oraz zapisanych na informatycznych nośnikach danych po usunięciu przez Konsumenta ich oryginalnego opakowania, E: umów dotyczących świadczeń, za które cena lub wynagrodzenie zależy wyłącznie od ruchu cen na rynku finansowym, F: dostarczania prasy, G: usług w zakresie gier hazardowych

3. Konsument zobowiązany jest do zwrotu towaru w stanie niezmienionym, chyba że zmiana była konieczna w granicach zwykłego zarządu. Sprzedawca zaleca, aby zwracany towar nie był używany ponad standard wynikający ze sprawdzenia towaru, czysty oraz z przyczepionymi metkami, a ponadto zapakowany w sposób zapewniający brak uszkodzeń przesyłki w trakcie transportu. Konsument zobowiązany jest do zwrotu towaru , w terminie nie dłuższym niż 14 dni od dnia odstąpienia od umowy, na adres:

„Kępka” Tadeusz Kępka Producent Kozuchów i Odzieży Skórzanej ul. Kościuszki 26 08-400 Garwolin z dopiskiem „Zwrot”

4. Koszt przesyłki z tytułu odstąpienia od umowy ponosi konsument i nie podlega on zwrotowi. Koszt towaru i przesyłki, poniesiony przy realizacji zamówienia, zostanie zwrócony przez sprzedawcę w terminie 14 dni od dnia odstąpienia od umowy.

5. Klient nieposiadający statusu Konsumenta nie ma uprawnienia do odstąpienia od umowy w terminie dziesięciu dni. Wobec takich Klientów zasady i terminy odstąpienia od umowy regulują przepisy Kodeksu cywilnego.

6. Firma „Kępka” zastrzega sobie prawo do zmiany cen towarów w Sklepie Internetowym
(po złożeniu zamówienia cena podana przy towarze jest wiążąca). Wprowadzania nowych produktów do oferty oraz innych zmian wynikających z bieżących potrzeb Sklepu Internetowego i polityki firmy „Kępka”.

7. Jeżeli realizacja zamówienia nie jest możliwa z powodu braku towaru na dana chwilę Klient zostanie o tym poinformowany w terminie do 10 dni roboczych od daty zawarcia umowy. W takiej sytuacji Klient zostanie zawiadomiony przez obsługę sklepu internetowego o możliwości zwrotu przez Sprzedawcę wpłaconej kwoty z tytułu niezrealizowania zamówienia. Za zgodą klienta może zostać ustalony inny termin realizacji danego zamówienia, wówczas wszystkie szczegóły będą ustalane z obsługą sklepu internetowego.

§7. Ochrona danych osobowych

1. Składając zamówienie klient wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu realizacji i obsługi zamówienia. Sprzedawca „Kępka” jest wówczas administratorem danych, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.

2. Dane osobowe znajdujące się w bazie danych nie są przekazywane podmiotom, które nie uczestniczą w realizacji zamówień. Otrzymane dane będą służyły tylko do sporządzania dokumentów sprzedaży i wysyłki towarów.

3. Zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych osoba składająca zamówienie ma prawo wglądu do swoich danych osobowych, możliwość ich poprawiania oraz usunięcia. Sprzedawca zapewnia każdemu Klientowi prawo kontroli przetwarzania danych zgodnie z art. 32 ustawy o ochronie danych osobowych.

4. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże brak zgody na przetwarzanie danych osobowych uniemożliwia zrealizowanie zamówienia.